Pompy ciepła typu powietrze-woda do -25C

Pobierz kartę techniczną - pompa ciepła powietrze-woda do –25C 9-22kW

Pobierz kartę techniczną - pompa ciepła powietrze-woda do –25C 36kW

Pobierz kartę techniczną - pompa ciepła powietrze-woda do –25C 72kW


Powietrzne pompy ciepła z zakresem pracy do -25C

Pompy ciepła typu powietrze-woda serii PS-ECO ECOLINE to wysokowydajne pompy ciepła zaprojektowane na rynek Północnej Europy oraz Skandynawii. Bardzo popularne w Polsce ale też w Danii, Norwegii, Szwecji czy Finlandii.

Ich skrajny zakres pracy to nawet -25C, a swoją pełną wydajność uzyskują do –20C. Ogrzewają wodę CO/CWU do temperatury +55C. Przeznaczone są do budynków nowych oraz starszego typu.

Pompy ciepła serii ECOLINE są też często wykorzystywane w systemach biwalentnych wraz z innym urządzeniami grzewczymi np. pracując do –20C, a poniżej tej temperatury pompa ciepła wyłącza się wysyłając sygnał, który startuje inne urządzenie przejmujące funkcję grzewczą. Pompy tego typu mogą być wykorzystywane również w systemach, gdy istnieje możliwość odzyskania ciepła z powietrza wydalanego z układów wentylacyjnych np. z basenów, hal produkcyjnych, SPA itp. Powietrze z wentylacji stanowi dolne źródło do pracy pompy.

Modele ECO dostępne są w zakresie mocy urządzeń:

EXT8PS-ECO/ 8kW
EXT10PS-ECO/ 10kW
EXT13PS-ECO/ 14kW
EXT15PS-ECO/ 16kW
EXT20PP/ 22kW
EXT25PP/ 25kW
EXT36PP/36kW
EXT66PP/ 66kW

Pompy ciepła serii ECOLINE oparte są na bardzo wydajnych sprężarkach typu SCROLL (Hitachi oraz Copeland), wymiennikach ciepła płytkowych (SWEP AISIN 316) ze stali nierdzewnej, zaworach rozprężnych (Alco Thermal, Emerson), filtrach Emerson. Automatyka sterownicza to sterowniki programowalne Siemens i Carel. Dodatkowo wbudowane wentylatory INVERTEROWE firmy Panasonic mają płynną charakterystykę pracy.
Specjalnie wygłuszona obudowa materiałem dźwiękochłonnym powoduje, że pompy ciepła Exotherm ECOLINE należą do urządzeń o cichym systemie pracy.
Sprężarki SCROLL mocowane są na specjalnych amortyzatorach, które minimalizują drgania dając pełen komfort użytkowania.
Stosowane sterowniki dają możliwość połączenia automatyki urządzenia z internetem, dzięki czemu właściciel jak i centrala firmy może prowadzić pełną diagnozę poprawności pracy urządzenia oraz przewidywać i wykrywać wszelkie zakłócenia pracy nawet na dużą odległość, co jest bardzo przydatne zwłaszcza w okresie gwarancji.

Sterowniki Siemens czy Carel stosowane w pompach Exotherm posiadają również cały szereg regulacji temperatury pracy CO przez:

Każda pompa ciepła Exotherm posiada też tzw. priorytet CWU.

Dla bezpieczeństwa pracy systemu elektrycznego i gazowego stosowane są:


Powrót

youtube
exotherm.com.pl