Wiedza i doświadczenie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ciepłowniczej i chłodniczej.

Do naszych realizacji należą obiekty mieszkalne jednorodzinne, wielorodzinne, usługowe, hotelowe oraz przemysłowe. Udzielamy bezpłatnie wszelkich informacji i porad związanych z budową i eksploatacją pomp ciepła. Posiadane wieloletnie doświadczenie branżowe pozwala nam odpowiedzieć na każde nurtujące Państwa pytanie.

Solidna gwarancja

Na wszystkie produkty udzielamy 2 letniej gwarancji.

Na wszystkie produkty udzielamy 2 letniej gwarancji. Nasi serwisanci posiadają uprawnienia chłodnicze, oraz kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w systemach wysokociśnieniowych oraz automatyce przemysłowej. W sytuacjach, gdy naprawa urządzenia nie jest możliwa wymieniamy każde urządzenie na nowe.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Pompy ciepła nie wymagają instalowania kominów, przyłączy gazowych, oraz zbiorników na gaz i olej.

Należą do najbezpieczniejszych urządzeń grzewczych dla obiektów mieszkalnych. Wytrzymałość pomp ciepła szacuje sie na ok. 30-40 lat.

Zbiorniki buforowe

od 100 do 3000 litrów poj.)

Zbiorniki buforowe przeznaczone są do gromadzenia, przechowywania i przekazywania nadmiaru ciepłej wody grzewczej podgrzewanej przez jedno urządzenie grzewcze , lecz również uzyskanej naraz z różnych źródeł ciepła: pomp ciepła, kolektorów słonecznych, kotłów CO. W szczególności polecane są do współpracy z pompami ciepła w celu uzyskania większej stabilności układów grzewczych. Zbiorniki te mogą być też stosowane jako tzw. sprzęgło hydrauliczne do podłączenia kilku niezależnych urządzeń grzewczych np. pompa ciepła, kocioł gazowy, kominek z płaszczem wodnym, solary itp.

Zbiorniki buforowe z wężownicą miedzianą

(od 100 do 3000 litrów poj., max. 6 wężownic)

Zbiorniki te pracują na podobnej zasadzie jak zwykłe zbiorniki buforowe, mają jednak tę zaletę, że dzięki zamontowanej w środku wężownicy miedzianej ogrzewają wodę użytkową (CWU). Są w rzeczywistości przepływowymi wymiennikami ciepła, gdzie gorąca woda użytkowa jest produkowana w niewyczerpalnej ilości przez podgrzanie jej przez wodę buforową Przy zastosowaniu takiego typu ogrzewania ciepłej wody użytkowej nie ma ryzyka wystąpienia bakterii legionelli , stąd są to bardzo popularne systemy krajach zachodnich.

Zbiorniki CWU zasobowe

(od 80do 500litrów poj.)

Do uzyskania ciepłej wody użytkowej (CWU) potrzebujemy zainstalowania zbiornika zasobowego. Specjalna konstrukcja wężownicy o dużej powierzchni grzewczej pozwala w krótkim czasie podgrzać wodę użytkową do wymaganej temperatury. Zbiorniki te mogą też współpracować z pompą ciepła jak i z układem solarnym przez zastosowanie drugiej wężownicy grzewczej.

youtube
exotherm.com.pl