Pompy ciepła powietrze-woda z modulacją mocy INVERTER

Seria NORDIC EVI z zakresem pracy do -30C

Pobierz kartę techniczną, moce od 1 do 9kW (czynnik R32)

Pobierz kartę techniczną, moce od 2 do 12kW

Pobierz kartę techniczną, moce od 2 do 12kW (czynnik R32)

Pobierz kartę techniczną, moce od 5 do 18kW (czynnik R32)

Pobierz kartę techniczną, moce od 7 do 24kW


Oferowana pompa ciepła to najnowszy produkt Exotherm Poland powietrze-woda z zakresem pracy do -30C, oparta na nowoczesnej przemysłowej sprężarce Mitsubishi/ Panasonic EVI Twin Rotary, INVERTER o zmiennej mocy grzewczej, automatyce CAREL oraz unikalnym układzie gazowym Symetric Jet- EVI. Zastosowanie automatyki z autodiagnozą wydajności SMART FFX daje najwyższe COP. Dodatkowo system EVI to dwa zawory rozprężne CAREL elektroniczne, sprężarka z wtryskiem par do głowicy oraz dodatkowy wymiennik płytowy tzw. ekonomizer. Końcowo użytkownik otrzymuje jedyną w Europie pompę ciepła z zakresem pracy do -30C. Należy wspomnieć, że Exotherm od 2008 roku jest znane z produkcji pomp ciepła EVI przeznaczonych na najcięższy klimat naszego kontynentu. Model MONOBLOCK czyli hermetycznie szczelny co powoduje, że nie podlega pod nadzór F-GAZ i coroczną kontrolę UDT.

W/w model pompy ciepła dzięki zastosowania systemu EVI charakteryzuje się wysoką kopertą pracy do -30C. Dzięki temu osiągamy do 35% większą wydajnością grzewczą w skrajnych temperaturach ujemnych, oraz do 30% większą wydajnością jeśli porównamy do zwykłych pomp powietrznych.

Model budowany głównie na rynki krajów Europy Północnej i Skandynawii. Standardowo pompa posiada wbudowaną awaryjną grzałkę przepływową od 3 do 9kW. Zastosowana automatyka CAREL serii HHSS daje możliwość obsługi pompy ciepła poprzez internet wraz możliwością odczytu ilości produkowanego ciepła kW oraz ilości zużywanej energii elektrycznej kWh ( w wyświetlaczu LCD).

Każda pompa ciepła Exotherm spełnia wymagania dofinansowania "Czyste Powietrze".

Dostępne moce grzewcze:

EXT9INV-EVI32 od 1 do 9kW
EXT12INV-EVI32 od 2 do 12kW
EXT18INV-EVI32 od 5 do 18kW
EXT25INV-EVI od 7 do 25kWPowrót

youtube
exotherm.com.pl