Wiedza i doświadczenie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ciepłowniczej i chłodniczej.

Do naszych realizacji należą obiekty mieszkalne jednorodzinne, wielorodzinne, usługowe, hotelowe oraz przemysłowe. Udzielamy bezpłatnie wszelkich informacji i porad związanych z budową i eksploatacją pomp ciepła. Posiadane wieloletnie doświadczenie branżowe pozwala nam odpowiedzieć na każde nurtujące Państwa pytanie.

Solidna gwarancja

Na wszystkie produkty udzielamy 2 letniej gwarancji.

Na wszystkie produkty udzielamy 2 letniej gwarancji. Nasi serwisanci posiadają uprawnienia chłodnicze, oraz kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w systemach wysokociśnieniowych oraz automatyce przemysłowej. W sytuacjach, gdy naprawa urządzenia nie jest możliwa wymieniamy każde urządzenie na nowe.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Pompy ciepła nie wymagają instalowania kominów, przyłączy gazowych, oraz zbiorników na gaz i olej.

Należą do najbezpieczniejszych urządzeń grzewczych dla obiektów mieszkalnych. Wytrzymałość pomp ciepła szacuje sie na ok. 30-40 lat.

Ogrzewanie domu za darmo

Jak wiadomo pompy ciepła do pracy potrzebują tylko energie elektryczną.

Dzięki pompie ciepła można ogrzewać praktycznie każdy budynek po najniższych kosztach, pompy ciepła potrzebują tylko 20% energii elektrycznej dla wyprodukowania energii grzewczej np.
dom 200m2, pompa ciepła 10kW mocy grzewczej, pobór prądu 2 kW.


Jeśli jednak zainstalujemy pompę ciepła i ogniwa elektryczne o mocy elektrycznej równej zapotrzebowaniu przez pompę ciepła, to uzyskamy coś co jeszcze kilka lat temu pozostawało w sferze marzeń użytkowników domów, zbudujemy instalację grzewczą, która ogrzeje nasz dom za ZERO złotych rocznie!

TAK! Ogrzewanie takiego budynku nic nas nie będzie kosztować!
Praktycznie nie posiadając domu pasywnego nie musimy płacić za ogrzewanie, CWU a nawet oświetlenie.

Przykład:

Dom 200m2
Pompa ciepła 10kW pobór 2 kw
Roczna ilość zużytych kW do PC: 3 200 kW/h
Roczna ilość zużytego kW dla oświetlenia doumu: 2 000 kW/h
Razem taki dom pobiera rocznie (CO, CWU, oświetlenie) około 5 200 kW/h

Jak zrealizować cel "darmowe ogrzewanie i oświetlenie"?

Ze względu na fakt, że największe nasłonecznienie na terenie Polski mamy w okresie od kwietnia do października, zimą mamy niską wydajność oraz po zmroku ogniwa elektryczne nie pracują (a ogrzewanie tak) najlepszą i prawidłową drogą jest przesyłanie (zrzucanie) energii elektrycznej do sieci.

W takim przypadku operator sieci instaluje drugi dodatkowy licznik, który liczy kW wyprodukowane przez system słoneczny. Operator ma obowiązek (według ustawy OZE 2012r ) odkupienia takiej energii nawet za 1.30 pln / 1 kWh (2x wyższa stawka niż standardowa).

Aby bilans roczny kosztów wyniósł „zero złotych” można zainstalować ogniwa o połowie mocy przewidzianej dla budynku. Powyższe rozwiązanie z zastosowaniem ogniw słonecznych i pompy ciepła powoduje zredukowanie kosztów ogrzewania, CWU oraz oświetlenia praktycznie do zera.

Bezpłatne konsultacje udzielamy pod numerem: +48 535 007 102Jak wyglądająyoutube
exotherm.com.pl